Pozycjonowanie

Czy nadpłacać kredyt?

Większość osób które posiadają kredyty hipoteczne zwłaszcza te zaciągnięte w walutach obcych nie ma problemu czy nadpłacać kredyt a raczej jak terminowo spłacać planowane raty miesięczne. Ci jednak którzy maja jakieś nadwyżki finansowe zastanawiają się czy nadpłacanie kredytu hipotecznego ma sens i czy warto to robić.
Generalnie zależy co kto chce osiągnąć, jeżeli bowiem naszym celem jest jak najszybsze pozbycie się długu i spłacenie kredytu mieszkaniowego w całości to jak najbardziej takie działanie jest sensowne. Warto się jednak zastanowić szerzej to znaczy wziąć pod lupę całą naszą sytuację finansową jak również potencjalną płynność finansową swojego domowego budżetu to sytuacja wygląda bardziej skomplikowanie.
Chodzi generalnie o to że statystycznie rzecz biorąc kredyt hipoteczny nie jest jedynym kredytem jaki w życiu zaciągamy, ale z pewnością z definicji, ze względu na poziom zabezpieczeń, jest kredytem najtańszym. Zatem jeśli go mamy i w przyszłości planujemy inne zakupy na przykład samochód czy egzotyczne wakacje, na które chcielibyśmy wziąć kredyt gotówkowy czy konsumpcyjny to to nie ma sensu gdyż hipoteczny kredyt jest absolutnie najtańszy. Lepiej więc spłacać kredyt hipoteczny regularnie a nadwyżki lokować na konto oszczędnościowe i z nich w przyszłości dokonać interesujących nas zakupów bez posiłkowania się dodatkowymi kredytami.

Previous article
Promocja w internecie
Next article
Informacje o cenach transferowych
About the author